A Teheránban zajló Grand Prix-torna kilencedik fordulójában az éllovas grúz Nana Dzagnidze elvesztette veretlenségét, a svéd Pia Cramling győzte le. A kínai Zhao Xue az orosz Natalija Pogonyina ellen nyert, holtversenyben az élen áll. Az iráni Sarasadat Khademalsharieh folytatta fantasztikus szereplését, bonyolult csatában kényszerítette megadásra a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovát. A játéknap negyedik győzelmét az indiai Humpy Koneru aratta, a háromszoros olimpiai bajnoknő orosz Valentyina Gunyina negyedszer kapott ki. A kínai Ju Wenjun az ukrán Natalija Zsukova elleni döntetlennel félpontos hátránnyal követi a vezető duót, megosztozott a ponton az indiai Dronavalli Harika és a grúz Nino Bacsiasvili.

R9-16

Az iráni fővárosban a pihenőnap után lejátszott kilencedik forduló váratlan eredményei alaposan „átrendezték” a tabellát. Elvesztette veretlenségét az egypontos előnnyel vezető grúz Nana Dzagnidze. A korábbi kontinensbajnok, a tavalyi világbajnokság bronzérmese, a svéd Pia Cramling mindig is híres volt nagy küzdőszelleméről. Túltette magát a rossz rajtján, megbirkózott a játékerejéhez méltatlan sereghajtói helyezéssel, az olimpiai bajnoknőre mért vereséget. Nana rossz napot fogott ki, igazi ellenállás nélkül adta meg magát, két fordulóval a befejezés előtt holtversenyben vezet.

R9-15

A remekül rajtoló orosz Natalija Pogonyina másodszor kapott ki, a kínai Zhao Xue a győzelmével beérte Dzagnidzét. Natasa joggal bosszankodhat, kecsegtető pozíciót rontott el, lépésről-lépésre nem a legerősebb folytatást játszotta meg, dobott mentőövet ellenfelének, a kapkodásban el is vesztette a partit.

R9-18

Az iráni rendezők, a szponzorok joggal örülhetnek a 18 esztendős Sarasadat Khademalsharieh szereplésének, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova elleni nyerésével már holtversenyben a harmadik! Sarasadat a bonyolult csatában jól állta a sarat, Eti hibázott többször is, majd a 40. lépésben vesztőt húzott.

R9-17

A játéknap negyedik győzelmét a rajtlistát vezető indiai Humpy Koneru aratta, a háromszoros olimpiai bajnoknő orosz Valentyina Gunyina negyedszer kényszerült feladásra, időzavaraiban ezúttal sokat hibázik, Fortuna nem támogatja.

A kínai Ju Wenjun gyalogelőnye kevés volt a győzelem kivívásához, az ukrán Natalija Zsukova jól védekezett. Nem bírt egymással az indiai Dronavalli Harika és a grúz Nino Bacsiasvili sem,

A 9. forduló eredményei:
Dronavalli Harika (indiai, 2511) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2485) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 38)
Pia Cramling (svéd, 2521) – Nana Dzagnidze (grúz, 2529) 1 – 0 (Elfogadott vezércsel, 36)
Ju Wenjun (kínai, 2558) – Natalija Zsukova (ukrán, 2484) döntetlen (Vezércsel, 68)
Natalija Pogonyina (orosz, 2454) – Zhao Xue (kínai, 2506) 0 – 1 (Holland védelem, 38)
Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2403) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2509) 1 – 0 (Tarrasch védelem, 46)
Valentyina Gunyina (orosz, 2496) – Humpy Koneru (indiai, 2583) 0 – 1 (Vezércsel, 42)

1-2. Zhao Xue és Nana Dzagnidze 6,5 pont
3-4. Ju Wenjun és Sarasadat Khademalsharieh 6
5. Natalija Pogonyina 5,5
6. Humpy Koneru 4,5
7-10. Pia Cramling, Valentyina Gunyina, Natalija Zsukova és Dronavalli Harika 3,5